Asociace neúplných rodin přišla po 9 letech své existence s nápadem, jak pomoci rodičům samoživitelům a dětem žijících v neúplných rodinách. Spolu s právníky, psychology, exekutory, mediátory a dalšími odborníky připravuje první VIDEOPORADNU.
Asociace neúplných rodin přišla po 9 letech své existence s nápadem, jak pomoci rodičům samoživitelům a dětem žijících v neúplných rodinách. Spolu s právníky, psychology, exekutory, mediátory a dalšími odborníky připravuje první VIDEOPORADNU pro rodiče samoživitele, dostupnou na kanálu YOUTUBE.
„Od roku 2006, kdy se věnuji tématu neúplných rodin, se jejich situace vůbec nezlepšila, spíše naopak.“ říká o svém novém projektu předsedkyně Asociace neúplných rodin, paní Lucie Asenová.
„Dětí, kterým jejich tatínkové či matky neplatí výživné, stále přibývá. Došlo sice k určitým změnám k lepšímu, například v průměrné výši alimentů nebo k možnosti exekuovat řidičský průkaz dlužníka, ale celková finanční situace neúplných rodin zůstává nadále tristní.“
Dlouhodobě velkým problémem samoživitelů je finanční nouze. Ta vede mimo jiné také k tomu, že si samoživitelky/lé nemohou dovolit právní služby. Nedosáhnou tak na možnosti, které jim poskytuje existující právní úprava. Rozvod, svěření dětí do péče, výše alimentů a jejich vymáhání jsou totiž velice složité a komplikované procesy. Laik se v nich orientuje jen velmi těžko.
Na financování VIDEOPORADNY PRO NEÚPLNÉ RODINY uspořádala asociace online veřejnou sbírku na portálu HITHIT.
Klikněte zde KONTO SBÍRKY a pomozte i Vy dětem z neúplných rodin!
Přispět může kdokoli pomocí online platby.
„V žádném případě nechceme podporovat rozvody nebo tahanice mezi rodiči. Fakta jsou ale neúprosná. Rozvádí se každé druhé manželství a nesezdané páry mají ještě horší skóre. Bohužel stoupá i počet případů, kdy povinný rodič neplatí výživné. Takovým rodinám jsme pak připraveni pomáhat.“
Shodují se členové této neziskové této organizace.
Kdo je ANR
Asociace neúplných rodin je spolkem, který vznikl v roce 2011.
Cílem této organizace je zajistit dětem z neúplných rodin srovnatelnou kvalitu života, jako mají děti z rodin úplných.
Asociace se dlouhodobě věnuje medializaci problematiky samoživitelství, organizuje petiční akce, konzultuje zákony, které mají dopad na neúplné rodiny, předkládá návrhy na úpravu legislativy.
Na konci loňského roku se společnost profesionalizovala. Z původně dobrovolnické činnosti členů spolku se ASOCIACE NEÚPLNÝCH RODIN stala plně funkční m neziskovým subjektem.
Kontaktní osoba:
Ing. Petr Sýkora, předseda
Tel: +420 725 293 667
Email: info@asociaceneuplnychrodin.cz
Web: www.asociaceneuplnychrodin.cz